لوگو دستر

دستور پخت

اسکون پیتزایی

اسکون پیتزایی

مرحله ۱: تهیه مخلوط اولیه خمیر

ابتدا برای درست کردن خمیر مقداری شیر را داخل یک ظرف بریزید و سپس شکر را به آن اضافه کنید و هم بزنید تا با هم مخلوط شوند بعد مقداری روغن مایع را به مخلوط اضافه کنید و هم بزنید و سپس کمی نمک روی مخلوط مواد بریزید و هم بزنید.

مرحله ۲: افزودن خمیر مایه و آرد

سپس مقداری خمیر مایه فوری به مخلوط مواد اضافه کنید و هم بزنید تا خوب با هم ترکیب شوند و بعد آرد را که از قبل الک کرده‌اید و بافت آن سبک و یکدست شده است کم کم به مواد اضافه کنید و با لیسک هم بزنید و مخلوط کنید تا یکدست شوند.

مرحله ۳: ورز دادن خمیر

خمیر تشکیل شده را خوب ورز دهید تا بافت آن یکدست و نرم و لطیف شود اگر مقدار آرد کم بود می‌توانید کمی دیگر آرد اضافه کنید و با هم ورز دهید ولی به طور کلی خمیر این شیرینی باید بافت نرم و لطیفی داشته باشد و خیلی سفت و منسجم نشود.

مرحله ۴: افزودن کره به خمیر

بعد روی یک سطح صاف مقداری آرد بپاشید و خمیر را روی سطح صاف قرار دهید و با وردنه به ضخامت یک سانتی‌متر باز کنید سپس به مقدار یک قاشق غذاخوری کره ذوب کنید و روی نصف خمیر از قسمت طولی آن بریزید و کاملاً پخش کنید.

مرحله ۵: افزودن پنیر و جعفری

سپس مقداری پنیر موزارلا را روی خمیر بپاشید و پخش کنید و بعد مقداری جعفری را که از قبل تمیز شسته‌اید و خشک شده‌اند ریز خرد کنید و روی خمیر پخش کنید و بعد خمیر را از وسط تا بزنید و با وردنه روی آن بکشید تا دو قسمت خمیر به هم بچسبند.

مرحله ۶: برش زدن و پیچاندن خمیر

بعد از آن خمیر را به شکل نوارهای باریک با عرض تقریباً ۲ سانتی‌متر برش بزنید، سپس انتهای هر نوار خمیری یا دو عدد از نوارهای خمیری را با هم نگه دارید و در حالی که خمیر را با دست دیگر کمی می‌کشید هر دو عدد نوار را به دور هم بپیچید.

مرحله ۷: فرم دادن به خمیر

سپس نوار خمیری را به دور خودش بپیچید و قسمت انتهای باقیمانده نوار خمیری را در خمیر فرو کنید تا محکم شود و موقع پخت از هم باز نشود و بعد سینی فر یا قالب مورد نظر را با کره یا روغن مایع چرب کنید و یا کاغذ روغنی در قالب قرار دهید‌.

مرحله ۸: قرار دادن در فر

بعد خمیرهای فرم داده شده را با فاصله روی کاغذ روغنی در سینی یا قالب بچینید و سپس قالب را در فر که از ۱۰ دقیقه قبل گرم شده است قرار دهید و دمای فر را روی ۱۸۰ درجه سانتیگراد تنظیم کنید. به جای فر می‌توانید از تستر و یا فر برقی استفاده کنید.

مرحله ۹: پخت اسکون‌ها

سپس اجازه دهید تا اسکون‌ها به مدت ۲۵ تا ۳۰ دقیقه در فر بپزند و سطح آن‌ها طلایی رنگ شود با توجه به این که میزان حرارت و دمای فرهای مختلف با هم فرق می‌کند در هنگام پخت توجه کنید که اسکون‌ها خشک نشوند و یا زیر آن‌ها نسوزد.

مرحله ۱۰: خنک کردن و جدا کردن اسکون‌ها

بعد از این که اسکون‌ها خوب پختند و سطح آن‌ها طلایی شد سینی را از فر بیرون بیاورید و در دمای محیط قرار دهید تا کمی خنک شود، سپس به آرامی اسکون‌ها را از کاغذ روغنی جدا کنید و در ظرف در بسته قرار دهید و در یخچال نگهداری کنید.

مرحله ۱۱: تزئین و سرو اسکون‌ها

در هنگام سرو با سلیقه خودتان روی اسکون‌ها را با سس دلخواه تزئین کنید و در ظرف مناسب بچینید. در آخر اسکون پیتزایی را به عنوان یک غذا یا پیش غذای شیک و خوشمزه برای پذیرایی و مهمانی‌ها سرو کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محصولات
همکاری تجاری