لوگو دستر

دستور پخت

کسرول سیب زمینی

کسرول سیب زمینی

برای پخت کسرول سیب زمینی به گوشت چرخ کرده، پیاز، قارچ، رب گوجه فرنگی، سیب زمینی، کره، شیر، پنیر پیتزا و ادویه نیاز داریم.

مرحله اول: سیب زمینی ها را شسته و درون قابلمه آب جوش قرار میدهیم تا پخته شوند.

مرحله دوم: پیاز ها را رنده میکنیم، از صافی آن را رد میکنیم تا آب اضافه آن گرفته شود. حالا باید گوشت چرخ کرده را با  پیاز و ادویه داخل یک ظرف میریزیم.

مرحله سوم: موادمان را ورز داده تا یکدست شود و از آن به اندازه یک گردو جدا میکنیم و آن را فرم میدهیم و درون یک سینی میچینیم.

مرحله چهارم: گوشت های قلقلیمان را از 20 دقیقه الی نیم ساعت داخل یخچال میگذاریم.

مرحله پنجم: برای درست کردن سس کسرول ابتدا قارچ ها را شسته و به صورت ورقه ای خرد میکنیم.

مرحله ششم: تابه ای را روی حرارت زیاد میگذاریم و مقداری روغن مایع به آن اضافه میکنیم و سپس قارچ ها را به تابه می افزاییم و تفت میدهیم. پس از تبخیر شدن آب آن، رب را هم به آن اضافه کرده و تفت می دهیم.

مرحله هفتم: زمانی که بوی خامی رب از بین رفت، آب و ادویه را اضافه و مخلوط میکنیم تا سسی غلیظی ایجاد شود. و آن را از روی حرارت برمیداریم.

مرحله هشتم: وقتی سیب زمینی ها پخته و نرم شدند آن ها را از روی حرارت برمیداریم و از قابلمه خارجشان کرده، پوستشان را جدا کرده و با گوشت کوب میکوبیم.

مرحله نهم: به پوره سیب زمینی آماده شده کره را اضافه میکنیم و مخلوط میکنیم تا کره آب شود. حالا باید شیر را به کاسه اضافه کنیم تا پوره یکدست و نرم شود.

مرحله دهم: در ای مرحله باید فر را روی دمای 180 درجه بگذاریم تا گرم شود. سپس گوشت های قلقلی را از یخچال بیرون می آوریم و داخل تابه ای با روغن مایع و روی حرارت ملایم میگذاریم.

مرحله یازدهم: گوشت ها را سرخ میکنیم و تابه را از روی حرارت برمیداریم. پوره سیب زمینی را داخل یک ظرف مقاوم در برابر حرارت میریزیم و سطح آن را صاف میکنیم.

مرحله دوازدهم: هم اکنون باید گوشت ها را روی پوره چیده و سس قارچ را مابین گوشت ها میریزیم. در نهایت روی تمام مواد پنیر پیتزا ریخته و ظرف را در طبقه وسط فر قرار میدهیم.

مرحله سیزدهم: پس از نیم ساعت که مواد کاملا پخته و پنیر پیتزا آب شد، گریل را روشن کرده تا پنیرمان طلایی شود و در آخر کسرول ما آماده سرو است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محصولات
همکاری تجاری